Atrakcje w okolicy

Wypasiona Dolina

Wypasiona Dolina to idealne miejsce dla osób pragnących mocnych wrażeń i sporej dawki adrenaliny. To parki linowy z szeregiem licznych atrakcji, znajdujący się w Zubrzycy Górnej. Stanowi doskonałą propozycję na urozmaicenie wypoczynku dla każdego. Park charakteryzuje się najdłuższymi tyrolkami w Polsce.

Urozmaicenie Wypasionej Doliny stanowią malownicze widoki, bliskość przyrody, czy też bacówki z wypasem owiec.

Rabkoland

Okrzyknięty mianem najsympatyczniejszego i najlepiej zorganizowanego parku rozrywki w Polsce. Położony nieopodal miasta Nowy Sącz, 30 minut od Dworu Pan Tadeusz. To magiczne miejsce relaksu i zabawy dla najmłodszych oraz rodziców.

Ponad 30 urządzeń oferujących doznania w czasie przejażdżek: od bajkowej, weneckiej karuzeli aż po szalony Music Express. Najmniejszy rollercoaster w Europie (tylko dla dzieci!), diabelski młyn i wiele wiele więcej.

Zajazd Chyżne

To oddalone o 12 km od Dworu Pan Tadeusz miejsce pełne niesamowitych atrakcji. Między innymi orawska zagroda ze zwierzętami, atrakcyjne ścieżki i wypożyczalnia sprzętu do Nordic Walking, pole do mini golfa, kręgielnia, stoły do bilarda, elektryczny katamaran, chata grillowa i wiele więcej.

Serce zajazdu to piękna stadnina koni w której prowadzona jest nauka jazdy konnej dla początkujących i nie tylko a także organizowane są niesamowite wycieczki bryczką a w okresie zimowym kuligi!

Szlak rowerowy wokół Tatr

Historyczno – kulturowo – przyrodniczy szlak wokół Tatr to efekt wieloletniej współpracy polskich i słowackich samorządów przygranicznych. Obejmuje ponad 250km pętli wokół Tatr z trasami rowerowymi, narciarskimi, edukacyjnymi i biegowymi.

Przebieg szlaku po stronie polskiej wyznaczają, poczynając od Nowego Targu, następujące punkty charakterystyczne: Czarny Dunajec – Podczerwone – Chochołów (kierunku zachodnim) oraz Gronków – Dębno – Czorsztyn – Sromowce Niżne (w kierunku wschodnim). Część słowacką stanowi pętla łącząca punkty przekroczenia granicy polskiej poprzez miejscowości: Trstená – Dolny Kubin – Liptovský Mikuláš – Štrbské Pleso – Poprad – Kežmarok – Stara Lubovňa – Spišská Stara Ves.

Termy Chochołowskie

To cieszące się świetną renomą, największe termy na Podhalu. Do dyspozycji gości jest ponad 30 basenów i beczek z wodą o różnej specyfice, strefy relaksu, strefy lecznicze, zjeżdżalnie i wiele atrakcji dla najmłodszych.

 

Woda w basenach ma temperaturę 32-36°C, dlatego w mroźne dni relaks jest jeszcze przyjemniejszy. Ofertę dopełnia największe saunarium na Podhalu z przeszkloną sauną z widokiem na Tatry oraz strefy FITNESS i SPA.

Termy Szaflary

Kompleks Termy Szaflary to cztery baseny z wysoko zmineralizowaną wodą termalną o temperaturze od 30 do 38 st. C, saunarium, restauracja włoska, restauracja mokra, sala konferencyjna oraz sala fitness.

Na gości oprócz szaleństw w basenach czekają także inne atrakcje jak np. masaż stów w wodzie zimnej i ciepłej, prysznic wrażeń, dzwiękoterapia, wodospad z efektem deszczu, wytwornica lodu do nacierania ciała i wiele więcej.

Termy Oravice

To znajdujący się 33km od Dworu Pan Tadeusz park wodny. Meander ulokowany w pięknej, górskiej miejscowości Oravice u stór Tatr Zachodnich, nieopodal granicy polsko-słowackiej, gwarantuje mnóstwo dobrej zabawy w leczniczej wodzie geotermalnej.

Przyjezdni znajdą tu baseny z idealnie ciepłą wodą, sztuczne fale, zjeżdżalnie wodną, saunę, masaże, morską kąpiel areozolową, kącik zabaw dla dzieci, bicze, gejzery wodne i wiele atrakcji dla osób, które bardziej od adrenaliny wolą spokojny i relaksujący wypoczynek.

W sezonie zimowym ośrodek Meander oferuje możliwość połączenia białego szaleństwa w parku narciarskim i relaksujących kąpieli w termach. Nie można chcieć nic więcej!

Wyciąg Orawka

Wyciąg narciarski orczykowy o długości 450m, położony w malowniczej, górzystej części polskiej Orawy na trasie Rabka – Chyżne w odległości 3,6km od Dworu Pan Tadeusz.

Regularnie ratrakowana trasa z oświetleniem i własnym systemem sztucznego naśnieżania. Na narciarzy czeka bufet z zimnymi i gorącymi napojami, przekąski, grill, wypożyczalnia sprzętu oraz opieką instruktorów.

Dodatkowo dla najmłodszych i początkujących narciarzy dostępny oddzielny wyciąg otwierany codziennie od 9:00 rano do późnych godzin nocnych.

Stok narciarski BESKID

Położony w urokliwej miejscowości Spytkowice, między dwoma pasmami górskimi – Beskidami i Gorcami.

Na szczyt miłośnicy zimowych szaleństw mogą dostać się jadąc 4-osobową kolejką o długości (720m) bądź korzystając z dwóch wyciągów orczykowych (80m i 260m) Do dyspozycji narciarzy przygotowane zostały 4 trasy zjazdowe o różnych długościach i stopniach trudności.

Stok ratrakowany w godzinach nocnych, oświetlony i sztucznie dośnieżany.

Zawoja SKI

Zawoja ski to kompleks wyciągów narciarskich z parkingiem, oświetlonymi i sztucznie dośnieżanymi, ratrakowanymi trasami. W przerwie narciarze mogą posilić się i napić czegoś pysznego w karczmach przy wyciągach.

OTN Mosorny Groń – Wyciąg oferuje kolej linową, długość trasy wynosi 1420m, różnica wzniesień 336m a przepustowość to 2400 os/h.

Wyciągi Baca – to mniejsze wyciągi orczykowe o długości 400m, 400m, i 150m.

Wyciągi Wojtek – to podobnej wielkości wyciągi orczykowe 410m, 410m i 150m.

Witów-Ski

Witów-Ski to baza dla narciarzy i snowboardzistów, w której skład wchodzi: 4 osobowa kolej linowa o długości 1000 m, wyciąg orczykowy o długości 120 m, Szkoła Sun School, Centrum Narciarskie Sun-Ski, Zimowy Park Kubusia dla najmłodszych, baza gastronomiczna, Ski-bus, bezpłatny parking, bankomat Euronet.

Brama w Gorce

Powstała specjalnie z myślą o osobach poszukujących aktywnych form spędzania wolnego czasu w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Naszym głównym celem było stworzenie unikalnego miejsca, które umożliwi czerpanie przyjemności z odkrywania lokalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych występujących naturalnie wzdłuż doliny potoku Kowaniec.

1 piętro – przestrzenny salon z wyjściem na ogród i kominkiem na drewno, łazienka z toaletą i prysznicem oraz w pełni wyposażona kuchnia z widokiem na Tatry.

2 piętro – trzy sypialnie z balkonami oraz druga łazienka.